Second Division Fixtures 21/22

The home team is shown first, the away team second. Go to next page
Cartagena 1-3 Almería
Fuenla 1-2 Tenerife
Girona 2-0 Am'bieta
Huesca 2-0 Eibar
L Palmas 1-1 Valladolid
Málaga 0-0 Mirandés
Oviedo 2-2 Lugo
Ponfe 1-0 Alcorcón
R Soc B 1-0 Leganés
Sporting 1-0 Burgos
Zaragoza 0-0 Ibiza
Day 1 - 15 Aug
Alcorcón 0-2 Fuenla
Almería 2-1 Oviedo
Eibar 0-1 Ponfe
Girona 0-0 L Palmas
Huesca 2-0 Cartagena
Ibiza 2-2 Málaga
Leganés 0-0 Burgos
Lugo 0-0 R Soc B
Mirandés 2-0 Am'bieta
Tenerife 0-0 Sporting
Valladolid 2-0 Zaragoza
Day 2 - 22 Aug
Am'bieta 2-1 Almería
Burgos 0-1 Eibar
Leganés 1-2 Ibiza
L Palmas 2-1 Huesca
Lugo 0-2 Valladolid
Málaga 1-0 Alcorcón
Oviedo 0-0 Tenerife
Ponfe 2-1 Girona
R Soc B 0-0 Fuenla
Sporting 2-1 Mirandés
Zaragoza 0-1 Cartagena
Day 3 - 29 Aug
Alcorcón 1-2 Zaragoza
Almería 2-0 Málaga
Burgos 3-0 Valladolid
Cartagena 1-0 R Soc B
Eibar 1-1 Leganés
Fuenla 1-1 Lugo
Girona 1-2 Sporting
Huesca 1-2 Oviedo
Ibiza 1-1 Am'bieta
Mirandés 4-2 L Palmas
Tenerife 2-0 Ponfe
Day 4 - 5 Sep
Am'bieta 2-2 Burgos
Fuenla 1-1 Zaragoza
L Palmas 1-1 Ibiza
Lugo 3-2 Huesca
Málaga 2-0 Girona
Mirandés 1-3 Alcorcón
Oviedo 2-0 Cartagena
Ponfe 1-0 Almería
R Soc B 2-3 Eibar
Sporting 2-1 Leganés
Valladolid 0-2 Tenerife
Day 5 - 12 Sep
Alcorcón 0-4 Almería
Burgos 0-0 L Palmas
Cartagena 2-1 Lugo
Eibar 3-2 Sporting
Girona 1-0 Valladolid
Huesca 0-0 Fuenla
Ibiza 1-1 Oviedo
Leganés 1-0 Am'bieta
Ponfe 4-0 Málaga
Tenerife 1-2 Mirandés
Zaragoza 1-1 R Soc B
Day 6 - 19 Sep
Almería 3-1 Tenerife
Am'bieta 1-1 Eibar
Fuenla 2-1 Cartagena
Ibiza 2-0 Burgos
L Palmas 2-1 Ponfe
Lugo 1-1 Zaragoza
Mirandés 1-2 Leganés
Oviedo 0-0 Girona
R Soc B 0-2 Huesca
Sporting 2-1 Málaga
Valladolid 2-0 Alcorcón
Day 7 - 26 Sep
Alcorcón 1-4 R Soc B
Am'bieta 1-1 Sporting
Burgos 1-0 Mirandés
Eibar 3-1 Ibiza
Girona 1-2 Almería
Huesca 1-2 Tenerife
L Palmas 4-1 Cartagena
Leganés 1-1 Lugo
Málaga 1-0 Fuenla
Ponfe 2-2 Valladolid
Zaragoza 0-0 Oviedo
Day 8 - 3 Oct
Alcorcón 1-0 Burgos
Almería 1-1 L Palmas
Cartagena 5-1 Ibiza
Fuenla 2-1 Leganés
Lugo 1-0 Girona
Mirandés 3-3 Eibar
Oviedo 1-1 Sporting
R Soc B 1-1 Ponfe
Tenerife 2-1 Am'bieta
Valladolid 1-1 Málaga
Zaragoza 0-0 Huesca
Day 9 - 10 Oct
Am'bieta 2-3 Cartagena
Burgos 1-1 Lugo
Eibar 1-0 Almería
Girona 1-3 Huesca
Ibiza 0-2 Mirandés
L Palmas 2-1 Tenerife
Leganés 0-2 Valladolid
Málaga 1-1 Zaragoza
Ponfe 0-0 Fuenla
R Soc B 1-1 Oviedo
Sporting 1-0 Alcorcón
Day 10 - 17 Oct
Alcorcón 3-3 Leganés
Almería 3-1 R Soc B
Cartagena 1-0 Sporting
Fuenla 0-0 Am'bieta
Huesca 0-0 Málaga
Lugo 2-0 L Palmas
Mirandés 1-2 Girona
Oviedo 1-3 Burgos
Tenerife 0-1 Eibar
Valladolid 1-1 Ibiza
Zaragoza 1-1 Ponfe
Day 11 - 20 Oct
Am'bieta 1-2 R Soc B
Burgos 3-1 Huesca
Eibar 2-1 Cartagena
Girona 1-1 Zaragoza
Ibiza 3-1 Fuenla
L Palmas 3-0 Alcorcón
Leganés 1-2 Tenerife
Málaga 1-0 Lugo
Mirandés 1-4 Almería
Ponfe 1-2 Oviedo
Sporting 1-2 Valladolid
Day 12 - 24 Oct
Alcorcón 0-2 Ibiza
Almería 1-0 Leganés
Cartagena 0-1 Ponfe
Fuenla 1-2 Girona
Huesca 1-1 Am'bieta
Lugo 1-1 Sporting
Oviedo 2-1 Málaga
R Soc B 0-1 L Palmas
Tenerife 4-0 Burgos
Valladolid 2-0 Eibar
Zaragoza 1-1 Mirandés
Day 13 - 31 Oct
Am'bieta 4-1 Valladolid
Burgos 0-1 Zaragoza
Eibar 1-0 Oviedo
Girona 3-1 Alcorcón
Ibiza 0-0 Tenerife
L Palmas 2-1 Fuenla
Leganés 1-1 Cartagena
Málaga 2-1 R Soc B
Mirandés 3-2 Lugo
Ponfe 1-1 Huesca
Sporting 0-1 Almería
Day 14 - 3 Nov
Alcorcón 2-2 Am'bieta
Almería 2-0 Burgos
Cartagena 3-1 Málaga
Fuenla 0-0 Eibar
Huesca 0-2 Leganés
Lugo 1-2 Ponfe
Oviedo 1-1 L Palmas
R Soc B 0-1 Ibiza
Tenerife 2-1 Girona
Valladolid 3-1 Mirandés
Zaragoza 2-0 Sporting
Day 15 - 7 Nov
Am'bieta 1-3 Lugo
Burgos 1-0 Ponfe
Eibar 2-1 Alcorcón
Girona 2-0 Cartagena
Ibiza 0-1 Almería
L Palmas 2-3 Zaragoza
Leganés 0-0 Oviedo
Málaga 1-0 Tenerife
Mirandés 0-1 Huesca
Sporting 0-1 R Soc B
Valladolid 3-0 Fuenla
Day 16 - 14 Nov
Almería 3-1 Valladolid
Cartagena 1-0 Burgos
Fuenla 1-1 Mirandés
Huesca 0-0 Ibiza
Lugo 2-2 Eibar
Málaga 2-1 L Palmas
Oviedo 2-0 Am'bieta
Ponfe 4-1 Sporting
R Soc B 1-2 Girona
Tenerife 1-0 Alcorcón
Zaragoza 1-2 Leganés
Day 17 - 21 Nov
Alcorcón   Lugo
Almería   Huesca
Am'bieta   Zaragoza
Burgos   Málaga
Eibar   Girona
Ibiza   Ponfe
Leganés   L Palmas
Mirandés   Oviedo
Sporting   Fuenla
Tenerife   R Soc B
Valladolid   Cartagena
Day 18 - 28 Nov
Cartagena   Tenerife
Fuenla   Almería
Girona   Leganés
Huesca   Valladolid
L Palmas   Sporting
Lugo   Ibiza
Málaga   Am'bieta
Oviedo   Alcorcón
Ponfe   Mirandés
R Soc B   Burgos
Zaragoza   Eibar
Day 19 - 5 Dec
Alcorcón   Cartagena
Almería   Zaragoza
Am'bieta   L Palmas
Burgos   Fuenla
Eibar   Málaga
Ibiza   Girona
Leganés   Ponfe
Mirandés   R Soc B
Sporting   Huesca
Tenerife   Lugo
Valladolid   Oviedo
Day 20 - 12 Dec
Cartagena   Mirandés
Fuenla   Oviedo
Girona   Burgos
Huesca   Alcorcón
Ibiza   Sporting
L Palmas   Eibar
Lugo   Almería
Málaga   Leganés
Ponfe   Am'bieta
R Soc B   Valladolid
Zaragoza   Tenerife
Day 21 - 19 Dec