Second Division Fixtures 17/18

The home team is shown first, the away team second. Go back to previous page
Sevilla B 0-1 Osasuna
Leonesa 2-1 Lorca
Huesca 2-1 Numancia
Rayo 2-2 Oviedo
Almería 1-1 Nàstic
Reus 0-1 Lugo
Sporting 3-0 Alcorcón
Cádiz 2-0 Córdoba
Albacete 2-1 Granada
Zaragoza 1-0 Tenerife
Barça B 0-1 Valladolid
Day 22 - Jan 14
Valladolid 1-0 Sevilla B
Osasuna 2-1 Leonesa
Lorca 2-3 Huesca
Numancia 0-0 Rayo
Oviedo 2-1 Almería
Nàstic 1-2 Reus
Lugo 3-1 Sporting
Alcorcón 1-0 Cádiz
Córdoba 1-0 Albacete
Granada 2-1 Zaragoza
Tenerife 1-3 Barça B
Day 23 - Jan 21
Leonesa 2-1 Sevilla B
Huesca 1-0 Osasuna
Rayo 5-1 Lorca
Almería 0-0 Numancia
Reus 0-0 Oviedo
Sporting 2-0 Nàstic
Cádiz 1-0 Lugo
Albacete 2-0 Alcorcón
Zaragoza 1-0 Córdoba
Barça B 3-0 Granada
Tenerife 0-0 Valladolid
Day 24 - Jan 28
Valladolid 3-2 Leonesa
Sevilla B 0-1 Huesca
Osasuna 1-1 Rayo
Lorca 1-2 Almería
Numancia 1-0 Reus
Oviedo 2-1 Sporting
Nàstic 0-0 Cádiz
Lugo 1-1 Albacete
Alcorcón 1-1 Zaragoza
Córdoba 1-2 Barça B
Granada 2-1 Tenerife
Day 25 - Feb 4
Huesca 1-0 Leonesa
Rayo 2-0 Sevilla B
Almería 0-1 Osasuna
Reus 3-0 Lorca
Sporting 2-0 Numancia
Cádiz 2-1 Oviedo
Albacete 0-1 Nàstic
Zaragoza 2-0 Lugo
Barça B 0-1 Alcorcón
Tenerife 5-1 Córdoba
Granada 1-0 Valladolid
Day 26 - Feb 11
Valladolid 3-2 Huesca
Leonesa 2-3 Rayo
Sevilla B 0-3 Almería
Osasuna 0-0 Reus
Lorca 0-0 Sporting
Numancia 1-0 Cádiz
Oviedo 0-0 Albacete
Nàstic 0-2 Zaragoza
Lugo 1-2 Barça B
Alcorcón 1-1 Tenerife
Córdoba 1-2 Granada
Day 27 - Feb 18
Rayo 3-0 Huesca
Almería 2-1 Leonesa
Reus 2-0 Sevilla B
Sporting 2-0 Osasuna
Cádiz 0-0 Lorca
Albacete 1-0 Numancia
Zaragoza 2-1 Oviedo
Barça B 1-1 Nàstic
Tenerife 3-1 Lugo
Granada 2-0 Alcorcón
Córdoba 2-1 Valladolid
Day 28 - Feb 25
Valladolid 1-1 Rayo
Huesca 2-2 Almería
Leonesa 2-0 Reus
Sevilla B 0-1 Sporting
Osasuna 1-0 Cádiz
Lorca 1-2 Albacete
Numancia 1-2 Zaragoza
Oviedo 0-0 Barça B
Nàstic 1-2 Tenerife
Lugo 2-1 Granada
Alcorcón 1-2 Córdoba
Day 29 - Mar 4
Almería 0-1 Rayo
Reus 0-0 Huesca
Sporting 4-0 Leonesa
Cádiz 4-1 Sevilla B
Albacete 0-0 Osasuna
Zaragoza 3-1 Lorca
Barça B 2-2 Numancia
Tenerife 3-1 Oviedo
Granada 0-1 Nàstic
Córdoba 1-0 Lugo
Alcorcón 0-0 Valladolid
Day 30 - Mar 11
Valladolid 2-1 Almería
Rayo 3-2 Reus
Huesca 0-2 Sporting
Leonesa 0-1 Cádiz
Sevilla B 1-2 Albacete
Osasuna 1-2 Zaragoza
Lorca 1-1 Barça B
Numancia 2-0 Tenerife
Oviedo 2-1 Granada
Nàstic 0-2 Córdoba
Lugo 2-1 Alcorcón
Day 31 - Mar 18
Reus 1-0 Almería
Sporting 1-0 Rayo
Cádiz 1-1 Huesca
Albacete 0-0 Leonesa
Zaragoza 0-1 Sevilla B
Barça B 0-2 Osasuna
Tenerife 2-0 Lorca
Granada 1-0 Numancia
Córdoba 1-1 Oviedo
Alcorcón 1-0 Nàstic
Lugo 0-0 Valladolid
Day 32 - Mar 25
Valladolid 1-0 Reus
Almería 1-3 Sporting
Rayo 1-1 Cádiz
Huesca 0-0 Albacete
Leonesa 0-1 Zaragoza
Sevilla B 3-1 Barça B
Osasuna 0-1 Tenerife
Lorca 3-2 Granada
Numancia 2-1 Córdoba
Oviedo 0-1 Alcorcón
Nàstic 3-0 Lugo
Day 33 - Apr 1
Sporting 2-1 Reus
Cádiz 0-0 Almería
Albacete 0-1 Rayo
Zaragoza 1-0 Huesca
Barça B 0-1 Leonesa
Tenerife 2-0 Sevilla B
Granada 1-1 Osasuna
Córdoba 1-0 Lorca
Alcorcón 0-1 Numancia
Lugo 0-1 Oviedo
Nàstic 1-0 Valladolid
Day 34 - Apr 8
Valladolid 0-1 Sporting
Reus 1-0 Cádiz
Almería 1-1 Albacete
Rayo 2-1 Zaragoza
Huesca 2-1 Barça B
Leonesa 3-2 Tenerife
Sevilla B 0-0 Granada
Osasuna 1-1 Córdoba
Lorca 1-1 Alcorcón
Numancia 2-0 Lugo
Oviedo 1-0 Nàstic
Day 35 - Apr 15
Cádiz 0-0 Sporting
Albacete 0-1 Reus
Zaragoza 2-1 Almería
Barça B 2-3 Rayo
Tenerife 2-4 Huesca
Granada 3-3 Leonesa
Córdoba 3-0 Sevilla B
Alcorcón 0-0 Osasuna
Lugo 1-1 Lorca
Nàstic 0-0 Numancia
Oviedo 1-2 Valladolid
Day 36 - Apr 22
Valladolid 1-1 Cádiz
Sporting 2-1 Albacete
Reus 1-1 Zaragoza
Almería 1-0 Barça B
Rayo 3-1 Tenerife
Huesca 2-1 Granada
Leonesa 2-1 Córdoba
Sevilla B 1-0 Alcorcón
Osasuna 1-1 Lugo
Lorca 1-0 Nàstic
Numancia 3-0 Oviedo
Day 37 - Apr 29
Albacete 1-1 Cádiz
Zaragoza 2-1 Sporting
Barça B 0-1 Reus
Tenerife 0-0 Almería
Granada 0-2 Rayo
Córdoba 2-4 Huesca
Alcorcón 0-0 Leonesa
Lugo 1-0 Sevilla B
Nàstic 0-2 Osasuna
Oviedo 2-0 Lorca
Numancia 0-1 Valladolid
Day 38 - May 6
Valladolid 3-2 Albacete
Cádiz 2-0 Zaragoza
Sporting 2-3 Barça B
Reus 1-1 Tenerife
Almería 2-0 Granada
Rayo 1-2 Córdoba
Huesca 1-1 Alcorcón
Leonesa 1-1 Lugo
Sevilla B 1-0 Nàstic
Osasuna 2-1 Oviedo
Lorca 2-1 Numancia
Day 39 - May 13
Zaragoza - Albacete
Barça B - Cádiz
Tenerife - Sporting
Granada - Reus
Córdoba - Almería
Alcorcón - Rayo
Lugo - Huesca
Nàstic - Leonesa
Oviedo - Sevilla B
Numancia - Osasuna
Lorca - Valladolid
Day 40 - May 20
Zaragoza - Valladolid
Albacete - Barça B
Cádiz - Tenerife
Sporting - Granada
Reus - Córdoba
Almería - Alcorcón
Rayo - Lugo
Huesca - Nàstic
Leonesa - Oviedo
Sevilla B - Numancia
Osasuna - Lorca
Day 41 - May 27
Barça B - Zaragoza
Tenerife - Albacete
Granada - Cádiz
Córdoba - Sporting
Alcorcón - Reus
Lugo - Almería
Nàstic - Rayo
Oviedo - Huesca
Numancia - Leonesa
Lorca - Sevilla B
Valladolid - Osasuna
Day 42 - Jun 3
Once again only the first
two teams will be
automatically promoted.
Teams in positions 3-6
will play off for the
remaining promotion spot.

Play off dates:
6 Jun: Semi-finals 1st leg
10 Jun: Semi-finals 2nd leg
13 Jun: Final, 1st leg
17 Jun: Final, 2nd leg
First leg
TBC   TBC
TBC   TBC
Second leg
TBC   TBC
TBC   TBC
Play-off semi-finals
First leg
TBC   TBC
Second leg
TBC   TBC
Play-off final